Pierwsza mobilność za nami


W ramach projektu przeprowadzono pierwszą mobilność. Grupa uczestników liczyła 8 osób (6K, 2M). Mobilność odbyła się  od 1 do 7 marca 2020 r. w Niemczech (land Brandenburgia / Berlin).
Miejsce: zakłady pracy pracujące z uczniami (zakłady fryzjerskie). Pobyt uczestników za granicą miał formę obserwacji uczestniczącej, realizowanej w przedsiębiorstwie prowadzącym kształcenie w miejscu pracy. W ramach mobilności jako wsparcie uzupełniające przeprowadzono wizytę w Friseur-Innung Berlin (Centrum kształcenia praktycznego) w zawodzie fryzjer (adres: Konstanzer Str. 25, 10709 Berlin, Niemcy).
Mobilność obejmowała: przejazd do i z miejsca noclegowego, transport na miejscu (miasto Berlin)), tłumacz (usługa w razie niskim umiejętności językowych), nocleg (hotel trzygwiazdkowy Good Morning Berlin City East| Ruschestrasse 45, 10367, Berlin) i pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja). Wszyscy uczestnicy zostali ubezpieczeni. Każdemu z uczestników mobilności wypłacono kieszonkowe. Partner projektu zapewnił opiekę merytoryczną. Zrealizowano plan: przyjazd w niedzielę, powrót w sobotę (5 pełnych dni pobytu za granicą). Metoda pracy: prezentacja, obserwacja uczestnicząca w przedsiębiorstwach. W ramach wizyty przeprowadzono ewaluację.

 

DANE KONTAKTOWE

43-400 Cieszyn, ul. Zamkowa 3A/1
Tel. +48 663 301 761
e-mail: roman@deltapartner.org.pl